Fotoarchiwum po 1945

    Przeglądałem wiele stron internetowych miejscowości takich jak Stary Grodków w poszukianiu inspiracji i pomysłów na rozbudowę tej strony internetowej.
Natknąłem się na bloki zwane fotoarchiwami lub podobne na których zamieszczane są stare fotografie ( czarno-białe ) pochodzące niejednokrotnie z początku XIX wieku. Po niedługim namyśle postanowiłem stworzyć takie fotoarchiwum dla Starego Grodkowa. W tym celu spotkałem się w wieloma mieszkańcami Starego Grodkowa ( niekiedy już byłymi ) którzy  zgodzili się udostępnić mi swoje albumy fotograficzne i skopiować zdjęcia. Szybko stwierdziłem, że prywatne albumy skrywają fantastyczne zdjęcia  Starego Grodkowa i jego mieszkańców o charakterze dokumentalnym. To utwierdziło mnie w przekonaniu o celowości swojego działania i zmobilizowało do dalszej pracy. Na dzień dzisiejszy udostępniło mi swoje  albumy 17 osób  a z wieloma jestem dopiero  umówiony na kopiowanie. Posiadam już bardzo interesujący i pokaźny zbiór zdjęć które postanowiłem podzielić na dwa okresy: do 1945 r. i po 1945 r. Te po 1945 roku z kolei podzielić na trzy grupy. Pierwsza grupa to zdjęcia klasowe-szkolne, druga to związane z I Komunią Świętą. Chciałbym tutaj zebrać w miarę możliwości wszystkie te zdjęcia z okresu od 1945 roku do końca lat siedemdziesiątych. Trzecia grupa to  inne zdjęcia prywatne przedstawiające Stary Grodków i jego mieszkańców w różnych okolicznościach. Poniżej prezentuję tylko kilka wybranych zdjęć ze swojego zbioru. Zadanie którego się podjąłem jest bardzo czasochłonne i planuję je zakończyć za około 3 miesiące i wtedy dopiero  w całości zamieszczę swój zbiór na stronie internetowej Starego Grodkowa.

Ireneusz Kowalski, Opole 2010.05.05

P.S.
Pragnę tutaj bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym osobom  które udostępniły mi do tej pory swoje albumy fotograficzne. Na razie nie wymieniam ich z imienia i nazwiska.
Wszystkie osoby które dysponują takimi fotografiami i które chętne są mi je udostępnić proszę o kontakt. Informuję, że posiadam przenośny skaner wraz z  komputerem i kopiowania zdjęć dokonuję od “ręki”.

 

FA001.jpg

FA002.jpg

FA006.jpg

FA010.jpg

FA028.jpg

K055.jpg

K061.jpg

K062a.jpg

K065.jpg

K207.jpg

S055.jpg

S057.jpg

S060.jpg

S061.jpg

S203.jpg