Jasełka 2010

  W dniu 23 stycznia mogliśmy uczestniczyć w wieczorze  kolendowo-jasełkowym, który odbył się w świetlicy w Starym Grodkowie. W części artystycznej zobaczyliśmy żywiołowe tańce w wykonaniu zespołu tanecznego “Let's  Dance” z Gimnazjum nr 2 w Grodkowie. W zespole tańczy Halina Kaczyńska mieszkanka Starego Grodkowa.  Zespół bisował kilkakrotnie. Gorące podziękowanie dla opiekunki zespołu p. Koniecznej. Kolęd i pastorałek słuchaliśmy w wykonaniu Asi i Pauliny Srebniak   na co dzień śpiewających w zespole “Victis” przy DK w Grodkowie a uczących  się  w Gimnazjum nr 1, również mieszkanek naszej miejscowości. “Feliz Navidad” - ta pastorałka otrzymała wiele braw. Przedstawienie jasełkowe przygotowali przedstawiciele naszej młodzieży męskiej  Adrian i Sławek Bator, Piotr Doskocz, Patryk Motyka, Dawid Pawlik i Łukasz Pietrzyk. Swoją inscenizację zakończyli pastorałką  wykonaną w stylu “rap” za którą  otrzymali gorące oklaski. Były też kolędy śpiewane wspólnie, przez młodych artystów i widownię. Wszyscy obecni mogli spróbować pysznych domowych ciast i smacznego bigosu. Na spotkanie zaprosiła mieszkańców rada sołecka, będąca organizatorem przedsięwzięcia. W przygotowaniach brały udział panie : Barbara Dziadkiewicz, Danuta Gluza, Urszula Kaczyńska, Urszula Niedzielska, Wiktoria Mierniczek, Wioletta Pawlik, Anna Pietruszkiewicz, Jola Pietrzyk, Elżbieta Szymańska. Dekorację sali przygotowali : Mieczysław Dziadkiewicz, Jan Kaczyński, Leszek Socha, Jan Srebniak.  Wsparcia udzielił GOK w Skoroszycach.

Wieczór zakończył się pokazem filmów : pierwszy przypominający nam dożynki wiejskie z 1998 roku.  Kolejny opowiedział nam o zeszłorocznych  zmaganiach podczas “kiszenia kapusty” w Makowicach.

Na sali panowała świąteczna, rodzinna atmosfera. Dla wielu mieszkańców  była to okazja do spotkania się i rozmowy. Tak  ciepły  odbiór  powinien  być  dla organizatorów  zachętą  do przygotowania podobnej imprezy w przyszłym roku.

Jan Srebniak 

foto: Ireneusz Kowalski
 

jasełka   jasełka    jasełka   jasełka

jasełka   jasełka    jasełka    jasełka

jasełka   jasełka   jasełka    jasełka

jasełka   jasełka

 


 

Jasełka 2011

W dniu  28 stycznia 2012 r w świetlicy w Starym Grodkowie odbył się kolejny wieczór kolendowo-jasełkowy. Należy mieć nadzieję że te wieczory staną się już coroczną tradycją.

Foto : Jan Srebniak