LZS

LUDOWY  ZESPÓŁ  SPORTOWY    Stary  Grodków

    Moja pamięć sięga początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.  Wtedy to ja i moi rówieśnicy jeździliśmy rowerami po sąsiednich wsiach za drużyną LZS-u ze Starego Grodkowa aby jej kibicować podczas meczów. Szybko to się jednak skończyło gdyż w połowie lat siedemdziesiątych miało miejsce bardzo charakterystyczne zdarzenie. Z nieznanych mi powodów jeden z pracowników istniejącego wówczas SKR-u (Spółdzielnia Kółek Rolniczych) o inicjałach A.K.  zaorał istniejące boisko a na jego miejscu został posiany len. Bez boiska nie mógł istnieć dalej LZS w Starym Grodkowie. Fakt ten był tak brzemienny w skutkach że LZS w Starym Grodkowie odrodził się dopiero na początku trzeciego tysiąclecia. Reaktywacja LZS-u w Starym Grodkowie nastąpiła dopiero w 2001 roku dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu Pana Ryszarda Kaczmarczyka i  innych osób takich jak Mieczysław Dziadkiewicz, Albert Latocha. Jak powiedział mi Pan Ryszard Kaczmarczyk stało się to również możliwe dzięki kilku sponsorom  takim jak : Bort Jan, Gawor Kazimierz, Lach Tadeusz, Pietraszko Andrzej, Chruń Edward, Kowalski Ireneusz. Przy urządzaniu boiska sportowego bardzo aktywnie uczestniczyły takie osoby jak : Hamera Rafał, Doskocz Maciej, Kaczmarczyk Piotr, Kulik Marcin, Kaczmarczyk Andrzej, Dziadkiewicz Mieczysław, Morawski Paweł, Herbut Mateusz, Dziadkiewicz Tomasz, Niedośpiał Mateusz, Kulik Piotr i inni.
    Reaktywowana drużyna LZS-u ze Starego Grodkowa  zadebiutowała w sezonie 2001/2002 w rozgrywkach grupy I klasy C.  Z biegiem  czasu drużyna radziła sobie co raz lepiej i awansowała do klasy B.  Aktualna sytuacja LZS-u w Starym Grodkowie i  jej notowania nie są  mi znane gdyż nie posiadam danych na ten temat.

Ireneusz Kowalski, Opole 2010.06.21

W sprawie szczegółów reaktywowania LZS-u odsyłam internautów do książki  Parafia Trójcy Świętej w Starym Grodkowie w latach 1945-2005, autor : Damian Robert Latocha.   

LZS02m.jpg

Reaktywowana drużyna LZS-u Stary Grodków i jej Prezes  Ryszard Kaczmarczyk.

Od lewej w górnym rzędzie stoją: Jan Pietrzyk, Paweł Fatla, Tadeusz Pawlik, Andrzej Kaczmarczyk, Paweł Niedzielski, Piotr Kaczmarczyk, Zbigniew Sendra, Jan Ligendza, Tomasz Dziadkiewicz, Ryszard Kaczmarczyk - preses.
Od lewej w dolnym rzędzie: Andrzej Fatla, Marcin Kulik, Maciej Doskocz, Rafał Hamera, Krzysztof Kaczmarczyk, Marcin Urbański, Mateusz Herbut.
 

LZS03m.jpg

Od lewej stoją: Zbigniew Sendra, Piotr Smektała, Jan Ligendza, Tadeusz Pawlik, Piotr Kaczmarczyk, Andrzej Kaczmarczyk, Bogusław Urbański, Marcin Urbański, Józef Dereń.
W dolnym rzędzie od lewej: Marcin Kulik, Andrzej Fatla, Mateusz Herbut, Krzysztof Kaczmarczyk, Ryszard Kaczmarczyk - prezes, Rafał Hamera, Tomasz Dziadkiewicz, Damian Latocha.

LZS04 aktualny widok boiska 2010.05.20m.jpg

Aktualny widok boiska 2010.05.20

LZS05 boisko z lotu ptaka 2006rm.jpg

Boisko z lotu ptaka 2006r (1)

LZS06 boisko z lotu ptaka 2006rm.jpg

Boisko z lotu ptaka 2006r (2)