Handel detaliczny

foto: Ireneusz Kowalski

Nie słyszałem aby któraś z sieci hadlowych typu : Lidl, Biedronka, Plus czy inna planowała wybudować swój punkt w Starym Grodkowie. Tak więc mieszkańcy mają do wyboru tylko jeden sklep spożywczy i zarazem ogólnoprzemysłowy. Wygląd zewnętrzy tego obiektu nie zmienił się chyba od kilkudziesięciu lat. Może to świadczyć o tym że jego właścicielem jest nadal GS.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Ireneusz Kowalski

 

ZMIANY  !  ,   ZMIANY   !   ,   ZMIANY   !   ,   ZMIANY  !  ,   ZMIANY  !  ,  ZMIANY  !  ,  ZMIANY  !

    Prawdopodobnie każdy kto był w pierwszej dekadzie maja w Starym Grodkowie dostrzegł pewne istotne zmiany w centralnej części miejscowości. Te zmiany to oczywiście odmalowana aż ..... 1 ( jedna) ściana  sklepu spożywczego. Frontowa ściana !. Nie wiem czy będę ostatnim naiwniakiem wierząc że wkrótce malarze wrócą i pomalują pozostałe ściany, podkleją trochę komin i wykonają inne prace !? .

Ireneusz  Kowalski , Stary Grodków 2010.05.11

Poniżej zdjęcie sklepu po liftingu.

Z1 Sklep po liftingu.JPG

 


 

K O L E J N E   Z M  I A N Y    !    K O L E J N E   Z M I A N Y   !    K O L E J N E   Z M I A N Y   !

   W dniu 29 czerwca 2010 r. został uruchomiony drugi sklep spożywczo-przemysłowy w Starym Grodkowie pod numerem 50 A. W połowie lat dziewięćdziesiątych istniał w tym miejcu już sklep lecz często zmieniał najemców i istniał tylko kilka lat.
Obecny sklep o nazwie “ SEBA” należy do przedsiębiorcy z Nysy i jest jednym z kilku jego sklepów. Jak się dowiedziałem przed sklepem ma powstać ogródek piwny gdzie będzie można spokojnie usiąść i wypić piwko bez obawy zapłacenia mandatu.
Jak otwarcie tego sklepu wpłynie na działalność tego drugiego z pewnością  dowiemy się niebawem.  Młody personel tego sklepu jest na pewno  jego mocną stroną.


Ireneusz Kowalski, Stary Grodków 11.07.2010 r.

 

NS02 nowy,stary sklep spożywczy w  Starym Grodkowie.jpg

Nowy, stary sklep spożywczy w  Starym Grodkowie

 


 

D A L S Z E    Z M I A N Y ,    D A L S Z E    Z M I A N Y ,   D A L S Z E    Z M I A N Y , …..............

    Pewna, wciąż nieznana mi osoba, wysłała mi maila z informacją, że zakładka Handel Detaliczny na tej stronie jest już nieaktualna ,bo w praktyce nastąpiły pewne zmiany i zasugerowała mi uaktualnienie zdjęcia. W możliwie najbliższym terminie udałem się do Starego Grodkowa i zarejestrowałem aparatem te zmiany polegające głównie na wymianie okien wystawowych  i drzwi wejściowych. Nie są to zmiany tak  spektakularne jak odmalowanie ongiś ściany frontowej, no ale są. Wprawne oko obserwatora zauważy, że nie jest to już jakiś tam wiejski sklep ale............   market! Jak udało mi się ustalić nastąpiły również zmiany własnościowe tego obiektu które miały miejsce kilka miesięcy temu. Ten sam '' informator '' poinformował mnie, że otwarty w końcu czerwca 2010r drugi sklep spożywczy ABC zbankutował. I to jest  fakt. Szkoda, że tak się stało, gdyż konkurencja jest potrzebna i wskazana. Odniosłem wrażenie, że ten ostatni fakt ucieszył mojego '' informatora '' co pozwala mi na zawężenie kręgu osób z którego ON się wywodzi.


Ireneusz Kowalski, Stary Grodków   21.02.2011r.

Poniżej aktualne zdjęcie marketu.

 

HD-CD2a.jpg

 


 

YES . . . YES . . . YES . . .

Po prawie dwóch latach, czyli do drugiej dekady lipca 2011r, jedyny sklep spożywczo-przemysłowy w Starym Grodkowie przeszedł totalną metamorfozę. Z epoki “późnego Gierka” przeistoczył się w nowoczesny samoobsługowy market rodem z XXI wieku. Należy tutaj zaznaczyć że w tym czasie nastąpiły zmiany własnościowe tego obiektu, a sam obiekt został rozbudowany, przez co jego powierzchnia zabudowy zwiększyła się prawie dwukrotnie. Nie będę malkontentem i nie będę się czepiał, że parking przed marketem nie został wybrukowany. Wierzę, że nastąpi to w niedługim czasie wraz z remontem drogi głównej przez wieś. Również swoją metamorfozę przeżywa drugi sklep spożywczy w Starym Grodkowie pod numerem 50 A, który w niedalekiej przeszłości wznowił na krótko swoją działalność. Na chwilę obecną nie mam informacji jaka działalność będzie w nim prowadzona.

Ireneusz Kowalski, Stary Grodków 10.12.2011r.

Poniżej aktualne zdjęcie sklepu/marketu po metamorfozie.
 

Market-02a.jpg